CHP’li Bilgin’den AK Partili Büyükakın’a: Kocaeli’nin parasını reklamda kullanamazsınız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Seçim kampanyası kapsamında dün Pendik’te yaptığı mitingde CHP Kocaeli Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin’i de sahneye davet etti. İmamoğlu, Bilgin ile birlikte sahneden Kocaelililere seslenen Ekrem İmamoğlu, “İstanbul ve Kocaeli birbirine çok etki edecek iki şehir. Biz de burada kadrolarımızla destek vereceğiz. Atasoy Başkanımla 1 Nisan’da Kocaeli’de yepyeni bir dönem başlayacak. Kocaelililere sesleniyorum, bize güç verin, sandıklara da sahip çıkın, sevgili Kocaelili hemşehrilerim sizi 1 oya bile sıkıntı gelmemesi için sandıklarda göreve ve mücadele etmeye davet ediyorum. Atasoy Başkanım ekibinize ve size güveniyoruz, devam, yanınızdayız, arkanızdayız” diye konuştu.

‘KOCAELİ’DEN UMUDU KESİP BURSA’YA MI GÖZ DİKTİNİZ?’

Öte yandan CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atasoy Bilgin, AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a seslenerek “Tahir Bey hayırdır Kocaeli’den umudu kestiniz Bursa’ya mı göz diktiniz” dedi.

Tahir Büyükakın’ın fotoğraflarıyla Bursa Nilüfer’de yer alan ‘’Hayaldi gerçek oldu / Kartepe Teleferik’’ başlıklı bilboardlara tepki gösteren Bilgin, “Kartepe Teleferik reklamlarının Bursa’da ne işi var? diye sordu.

‘KOCAELİ’NİN PARASINI SEÇİM İÇİN KULLANAMAZSINIZ’

Atasoy Bilgin, Büyükakın’a “Kocaeli’nin parasını teleferik bahanesiyle seçim kampanyanızda kullanamazsınız, bunun takipçisi olacağız. Ayrıca amacınız hizmet tanıtımı ise, bunun için Bursa’daki bilboardları kullanmanız ayrı bir soru işareti. Tahir Bey hayırdır,
Kocaeli’den umudu kestiniz de Bursa’ya mı göz diktiniz yoksa” dedi.

AK Parti yönetimindeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin israf yüzünden Türkiye’nin en borçlu belediyesi olduğunu ve bütçe yönetiminde sınıfta kaldığını söyleyen Bilgin, Kocaelililere seslenerek “Kamunun yani bizlerin parasının nerelere harcandığını görün. Kocaeli’nin yıllardır özlemini çektiği şeffaf ve katılımcı belediyecilik yeniden CHP ile, bizimle gelecek” dedi.

Bilgin, ‘’Kocaelili hemşehrilerim hiç merak etmesin bilboardların ödemesinin hangi bütçeden ve nereden karşılandığını araştırıyoruz. Bunun takipçisiyiz ve hesap
soracağız’’ diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x